Иван Стоилов представи романите си в Градска библиотека „Пеньо Пенев“

Приятели, близки и почитатели на писателя Иван Стоилов препълниха зала „Снежана Янева“ на премиерата на неговите романи в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Литературната вечер със столичния съдия в родния му Димитровград бе чакана с нетърпение от ценителите на съвременната проза. Авторът бе сърдечно посрещнат от свои връстници и колеги-магистрати, дошли специално за представянето на третия му роман „По/стъпките му“. Литературният критик Недялко Бакалов изтъкна безспорните качества на книгата. „Тя е най-доброто четиво от Стоилов до момента, а самият той е сред изключително талантливите и грамотни автори, които се четат с удоволствие“, сподели той.

Романът е изпълнен с много хумор, философски разсъждения, исторически равносметки, политически заговор, любов, омраза, всякакъв вид алкохол… и едно шиле. Той проследява седем дни от живота на дванайсет зрели мъже  – адвокат, данъчен инспектор, художник, патоанатом, съдия, университетски преподавател, одитор, двама далавераджии и бивш депутат. Всички са участници в ежегодния пешеходен поход „По стъпките на Ботевата чета“, в който традиционно присъства и представителна войскова част.

Преди „По/стъпките му“, Иван Стоилов има издадени други два романа –  „Екстрийм“ и „Странната география на шкембе чорбата“. Пред аудиторията той сподели, че вече е готов с четвъртия и вече сериозно обмисля пети. „Седем е числото, с което сякаш съм свързан. То присъства, както в живота ми, така и в моите творби. В края на премиерата Иван Стоилов получи много поздравления, а книгите му бяха изкупени.