Малчугани от Детска градина „Осми март“ четоха книжки в библиотеката

Две групи малчугани от Детска градина „Осми март“ проведоха образователен час в Детския отдел на библиотеката. Малките гости научиха как да вземат книжки от библиотеката и се запознаха отблизо с приказното царство заедно с Барбароните, Червената шапчица и Снежанка. В читалнята на отдела те разгледаха още образователни енциклопедии за животните и за нашата планета.

Най-голям интерес сред децата предизвика голямата карта на света, на която те търсиха къде е България. В образователния урок библиотекарите ги запознаха с интересни факти за континентите, океаните, островите и отделните държави. В края на гостуването малчуганите разгледаха новия кът с есенна украса и се запознаха с библиотечния хамстер Хари, който също се зарадва на новите си приятели.