Първокласниците от ОУ „Пейо Яворов“ празнуваха, че са грамотни

Първокласниците от димитровградското ОУ „Пейо Яворов“ честваха Празник на буквите в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Чрез образователни игри те показаха, че са грамотни, че знаят всички букви от българската азбука, и вече могат да четат и пишат. Децата се забавляваха в пет забавни изпитания с библиотечните Феи, пазителки на буквите. Те им помогнаха да развалят зло проклятие и да си върнат знанието за цялата азбука.

Всички малчугани се справиха отлично с игровите задачи. В края на празника децата получиха специални грамоти за тяхното усърдие и усвоени знания през учебната година. Всички получиха вълшебен ключ – първите читателски карти, с които вече могат да заемат книжки от Детския отдел и да ползват безплатно услугите на читалнята за деца и библиотеката.