Флашмоб с приказни герои проведе Библиотеката съвместно със СУ „Любен Каравелов“

Десетки деца от СУ „Любен Каравелов“, техните учители и родители, дефилираха като приказни герои във флашмоб, организиран по повод 65-годишнината на училището и 70-годишнината на ГБ „Пеньо Пенев“. Забавното събитие беше поредната изява от съвместен проект по Национална програма “Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда”, модул „Библиотеките като образователна среда“. То започна с голямо слънце, което децата сами сътвориха като символ на знанието и науката. Посланието към малки и големи бе да обичат книгите, защото те разкриват света. Празникът бе изпълнен с много добро настроение, силни емоции, танци и невероятна пъстрота.