Бърканица в приказките забъркаха в Библиотеката ученици от СУ „Любен Каравелов“

Три класа ученици от СУ „Любен Каравелов“ проведоха занимателни уроци „Бърканица в приказките“ в Детски отдел на Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Библиотекарите бяха съчинили за тях нова приказка, в която бяха забъркали сюжетите на няколко известни творби на любими детски писатели. Децата отлично се справиха със задачата да познаят кои са приказките и героите в тях.

Друго интересно изпитание бе да откриват карти-памет и да познаят кой е автора на известно литературно произведение. Така те научиха за Ангел Каралийчев, Ран Босилек, Ханс К. Андерсен, Шарл Перо и др. В края на заниманията, учениците проведоха интересни игри и викторина, в която показаха отлични приказни познания. Проявите бяха част от съвместната инициатива на училището и Библиотеката по Национална програма “Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда, модул “Библиотеките като образователна среда”.