Директорът на ГБ „Пеньо Пенев” взе участие в кръгла маса

Директорът на Градска библиотека „Пеньо Пенев” Валентина Терзиева представи проекта „Нови възможности за съхранение и достъп до културно-историческо наследство на Димитровград” на кръгла маса „Библиотеката – пресечна точка на наследство и бъдеще“. Форумът е посветен на 70-годишнината на Регионална библиотека „Христо Смирненски” – Хасково и в работата му участваха библиотечни специалисти от страната.

Г-жа Терзиева представи детайлно иновативния проект на димитровградската библиотека относно дигитализация на книжни носители и културни обекти; създаване и публикуване на дигитално съдържание; и изграждане на капацитет за работа в онлайн среда и др. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по „Програма за възстановяване и развитие на държавни, регионални и общински културни институти“. Водеща организация е Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград с партньори Регионална библиотека „Хр. Смирненски“ – Хасково и Исторически музей – Димитровград.