Градска библиотека „Пеньо Пенев” е номинирана за годишната награда „Библиотека на годината“

Градска библиотека „Пеньо Пенев” – Димитровград е номинирана за годишната награда „Библиотека на годината“ на Българската библиотечно-информационна асоциация. Наградата се присъжда ежегодно за високи постижения в реализацията на мисията на библиотеките и принос за издигането на авторитета им.

Приемаме с радост номинацията, защото тя е висока оценка за нашия труд и последователни усилия да привличаме читатели, да внедряваме нови услуги, да бъдем новатори в реализирането на проекти с висока обществена и професионална необходимост и да утвърждаваме значимостта на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ в обществото.