Детската писателка Цвета Брестничка гостува в Библиотеката

Вълнуваща и интересна среща с детската писателка Цвета Брестничка имаха първокласниците от СУ „Любен Каравелов“ в голямата читалня на Градска библиотека “Пеньо Пенев”. Заедно с авторката малките ученици четоха, играха на думи и разиграваха сценки от бивали и небивали истории. Изявата на каравеловци, в която сме партньори, бе по Национална програма “Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда, модул “Библиотеките като образователна среда”.

Цвета Брестничка е автор на редица книги с приказки, стихове и пиеси за деца. Позната е на всички с поредицата „Във вълшебната гора“, „Лятото свършва в неделя“, “Пътешествие надолу с главата“, „Богове, маймуни, хора…“, „Небивалици с буквите от А до Я“, „Истории с крачета“ и др. Носител е на награда „Перото“ за детска литература за 2020 г. и е сред най-четените детска автори за 2022 година на Столична библиотека.