Второкласници играха „Маминото детенце“ за патронния си празник в Библиотеката

Драматизация на част от повестта „Маминото детенце“ на Любен Каравелов, изпълниха второкласници в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. По този завладяващ и неповторим начин децата и класният им ръководител Нели Станева решиха да отбележат патронния празник на тяхното училище. Малките артисти, облечени в народни носии и с помощта на реквизити от Исторически музей – Димитровград, изпълниха по детски неповторимо сцена от известното българско произведение. От новата сцена в библиотеката прозвучаха познатите сатирични диалози между чорбаджи Нено, Неновица и малкия Николчо.

Преди представлението децата изгледаха презентация за живота и творчеството на Любен Каравелов, подготвена от библиотекарите. От нея те научиха важни факти за дейността му като революционер, издател, писател, поет и публицист. Каравеловци показаха високи знания за своя патрон в последвалите интересни игри. Сред публиката бяха и ученици от 3„б“ клас с класен ръководител Нели Бонева, които бурно аплодираха изпълненията. Проявата завърши с изпълнение на песента „Хубава си, моя горо“, която е и химн на училището и с цветя за артистите.