Ученици от ОбУ „Св.Св.Кирил и Методий“ четоха приказки в Библиотеката

Учениците от трети и четвърти класове на ОбУ „Св.Св.Кирил и Методий“ се потопиха в света на приказките, в рамките на провеждащия се национален „Маратон на четенето“. При гостуването си в Детския отдел, те показаха как увлекателно се четат приказки и басни, коментираха какви са поуките в тях и на какво ни учат в живота. Библиотекарите бяха подготвили за децата специална презентация за известни приказки, след която проведоха с тях занимателни състезания и образователни игри. Учениците се представиха отлично при решаването на загадките, благодарение на усвоените знания от книгите и в училище. В края на проявата всички се запознаха с библиотечния хамстер Хари , който като тях обича да му четат приказки.