Малчуганите от Детска градина „Слънце“ се включиха в „Маратон на четенето“

Поредните малки гости на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ в рамките на „Маратона на четенето“ бяха малчуганите от Детска градина „Слънце“. Библиотекарите от Детския отдел прочетоха на децата книжката „Патилата на метлата“ и ги запознаха с приказните герои Пук и Чук, които живеят в зъбките. Маратонът продължи със забавни гатанки, в които малчуганите показаха завидни знания. В края на срещата децата подариха на Детския отдел специално послание, което те собственоръчно са изработили от цветна хартия: „Който книжки чете, умен знам ще порасте, ще го слушат в захлас всички…пък дори и аз!“. Красивото табло вече украсява Детския отдел, който малките гости разгледаха при първото си посещение в Библиотеката.