Приказните герои Пук и Чук гостуваха на малчуганите в Детска градина „Звънче“

Забавно четене на приказки на малчуганите в Детска градина „Звънче“ бе поредната инициатива на библиотекарите от Детския отдел на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград. В рамките на инициативата „Маратон на четенето“ на най-малките димитровградчани гостуваха приказните герои Пук и Чук, които живеят в зъбките. Образователната книжка направи силно впечатление на децата, които узнаха защо зъбките трябва да се мият редовно и защо зъболекарят е техен приятел.

Отделно от това, децата научиха от книжките какво е сънят и защо трябва да спят следобед в детската градина. Малките Звънчета поискаха цяла раница с книжки, които да четат през следващия месец. Тя ще им бъде доставена от библиотекарите тези дни. Гостуването в градината завърши с музикална програма, в която децата рецитираха стихчета и показаха своя танц на цветята, специално подготвен от техните възпитатели за празниците Цветница и Великден.