Каравеловци празнуваха с героите на Андерсен в Библиотеката

Три класа с първокласници от СУ „Любен Каравелов“ отбелязаха Международния ден на детската книга с Празнично литературно утро с героите на Андерсен в Детския отдел на Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Библиотекарите запознаха децата с живота и творчеството на детския писател Ханс Кристиан Андерсен, разказаха им негови приказки и проведоха с малчуганите образователни игри. Каравеловци решаваха кръстословици, в които имаше закодирани заглавия на приказки, разпознаваха известни литературни герои, подреждаха заглавия на приказки, влизаха в ролята на герои от приказките и др. Всеки един от трите класа се потопи в  магията на Андерсен, а децата станаха най-новите читатели на Детски отдел на Библиотеката.