Второкласници от Димитровград и Карлово мериха сили в приказна надпревара в Библиотеката

Приказна надпревара между второкласници от димитровградското ОУ „Ал. Константинов“ и карловското ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“ се състоя в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Поводът беше 2 април – рожден ден на Ханс К. Андересен и Международен ден на детската книга. Двата класа се конкурираха в знания върху изучените български и чуждестранни автори на приказки и техните литературни герои. Водещи на проявата бяха техните преподаватели Боряна Петрова и Петя Кръстева, които с новаторството си превърнаха състезанието в незабравим празник за деца и родители. Част от димитровградските ученици на Боряна Петрова бяха облечени като приказни герои. Те и останалите ученици търсиха скрити приказни съкровища в Детския отдел, решаваха кръстословица и гатанки, редиха пъзели, познаваха литературни герои, четоха бърканица от приказки, откриваха с роботче къщички със скрити загадки, и др. При всяка игра децата получаваха „скъпоценности“ от „пиратско“ сандъче.

В забавните образователни игри помагаха и библиотекарите, които обясниха на децата правилата как се търси книга в библиотека, какво е важно да се знае при заемане на литература за дома, как да пазим книгите и други полезни неща. В края на празника всички получиха грамоти, а най-четящите деца бяха отличени двойно. Карловци оставиха на своите димитровградски домакини едно стихотворение, посветено на Димитровград, което да стане известно за празника на града – 2 септември.