Кметът на Димитровград чете приказки на деца в Библиотеката

Снимки: Димитър Тодоров

Кметът на община Димитровград Иво Димов се включи в кампанията за насърчаване на четенето сред децата, провеждана от Градска библиотека „Пеньо Пенев“, и в рамките на Седмицата на детската книга. Днес той прочете две свои любими български приказки на малчуганите от четвърта група на ДГ „Приказка“. След като чуха приказките „Неволята“ и „На работливия и късметът му работи“, Иво Димов посъветва децата да се обръщат повече към книгите и поуките от тях. „За да имаш късмет, трябва да си трудолюбив и да не те мързи, за да ти работи и късметът“, каза кметът на децата.

С участието си в инициативата на Библиотеката, кметът на Димитровград изрази подкрепата си към провеждания за осемнадесета поредна година Национален маратон на четенето. Децата бяха подготвили поздрав за благодарност към кмета в изпълнение на шестгодишния Виктор. Градоначалникът посети и заниманията от Литературното утро с героите на Андерсен, които се провеждат в Детския отдел на библиотеката с първокласници от СУ „Любен Каравелов“. Уютната и приветлива среда за децата в читалнята се допълва и от модерна интерактивна дъска с проектор, 3D писалки, очила за виртуална реалност и 3D принтер. Инициативите в димитровградската библиотека продължават до края на месеца с богата програма за най-малките, пълна с игри и приключения за малчуганите, състезания, срещи с писатели, драматизации, и разбира се четене на приказки.