Първокласници от ОУ „Пенчо Славейков“ отпразнуваха, че са грамотни в Библиотеката

Първокласниците от първи „а“, „б“, „в“ и „г“ класове на димитровградското ОУ „Пенчо Славейков“ честваха своята грамотност с Празник на буквите в Градска библиотека „Пеньо Пенев“.

В образователни игри малчуганите показаха, че знаят всички букви от българската азбука, и вече могат да четат и пишат на нея. Децата се забавляваха в пет забавни изпитания и помогнаха на библиотечните Феи, пазителки на буквите, да си върнат знанието за цялата азбука като развалят зло проклятие.

Всички първокласници се справиха отлично с игровите задачи по български език. В края на празника, за тяхното усърдие и знания, те получиха специални грамоти от директора на Библиотеката Валентина Терзиева. Тя им връчи  вълшебен ключ – първите читателски карти, с които вече могат да заемат книжки от Детския отдел и да ползват безплатно услугите на Библиотеката.