Писателят Милен Хальов вдъхнови ученици в Градска библиотека „Пеньо Пенев“

Авторът на романа за деца в три части „Кало Змея“, писателят Милен Хальов, се срещна с ученици от димитровградското СУ „Любен Каравелов“ в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Разговорите между децата и младият автор преминаха вълнуващо, с много въпроси и отговори, и най-вече приятни емоции. Главният герой Кало в трилогията е син на змей, затова присъстващите с интерес обсъждаха приликите и разликите между дракони, змейове и лами, къде живеят караконджулите, как да се преборим с тях, и др. Учениците се интересуваха как се пише книга, какви са етапите по създаване на един роман и защо написването му отнема толкова много време. Срещата беше поредна изява по съвместния проект между културната институция и училището – „Библиотеките като образователна среда“.