Писателката Ивелина Радионова в поредица срещи с деца в библиотеката

Деца от Димитровград имаха поредица от срещи по родолюбие с писателката Ивелина Радионова в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. Авторката на книгите „Обич“, „Алтъна“, „Писано с огън“, „До Боянският майстор“, „България навеки“ и др., гостува в навечерието на 150-ата годишнина от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски.

Пред четири класа с второкласници от ОУ „Пенчо Славейков“ и техни връстници от ОУ „Алеко Константинов“ и СУ „Любен Каравелов“, Ивелина Радионова разказва за историята на древна България, за народните празници и вярвания, за духовната сила на българския народ и известни исторически личности. Децата с интерес слушаха разказите за владетелите Калоян и Десислава, за църквата „Бояна“ и нейните стенописи, направени от майсторите зографи, за остров света Анастасия, за потопената църква, за отгледаната от семейство овчари Алтъна и  др.