Служители на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ и Исторически музей преминаха обучение по проект, финансиран от НФК

Трима служители на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ и един на Исторически музей в Димитровград преминаха обучение за работа с професионален скенер Copibook Open System A3+ в Регионална библиотека „Христо Смирненски“ – Хасково. Обучението е част от дейностите по проект „Нови възможности за съхранение и достъп до културно-историческото наследство на Димитровград“, изпълняван с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по „Програма за възстановяване и развитие на държавни, регионални и общински културни институти“.

Специалисти на регионалната библиотека обучиха екипа как да работи със специализиран софтуер, с който ще се извършват процесите по дигитализация и по снемането на метаданните на над 306 страници голям формат от вестник „Строим Димитровград“ от 1949 – 1952 г. и 300 страници документи от фонда на Музея. Професионалният скенер Copibook Open System A3+ бе закупен по проекта от димитровградската библиотека. В момента се разработва специален сайт, където ще се поместят дигитализираните документи с цел достъпност до широката общественост.