Поетичен празник в библиотеката с новата стихосбирка на Вили Ро

Новата си поетична книга „Лилия небесна на духа“ представи димитровградската поетеса Вили Ро (Величка Петрова) в Градска библиотека „Пеньо Пенев“ в Димитровград снощи. Събитието, което бележи 30 години творческа дейност на автора, се превърна в истински поетичен празник за гостите, препълнили зала „Снежана Янева“.

Литературният критик акад. Марин Кадиев и журналистът-издател Тодорка Николова говориха за посланията и духовната сила, която поднася в новата си стихосбирката авторката. Според акад. Марин Кадиев поезията на Вили Ро е хармонично съзвучие между философията на живота и силата на любовта. „Тази стихосбирка е изключително специална за мен, защото една загубена и изпепелена приятелска енигма, която беше залегнала в сърцето ми, отново се появи“, сподели развълнувано Величка Петрова.

За празничната атмосфера допринесоха с музикалните си изпълнения талантливите балерини от „Галаксико“ и джазменът Димитър Русев. Съорганизатори на литературната вечер бяха Клубът на дейците на културата – Димитровград и литературен клуб „Иван Николов“.