Съвременни будители и ученици говориха за силата на будителството в библиотеката

Вълнуваща среща със съвременни будители проведоха димитровградски ученици от прогимназиалните класове на СУ „Любен Каравелов“ в Градска библиотека „Пеньо Пенев“. По повод 1 ноември – Деня на народните будители, събеседници на младите хора бяха директорът на библиотеката Валентина Терзиева, директорът на общинския драматичен театър „Ап. Карамитев“ Димитър Атанасов и ръководителят на Акустично джаз трио – Димитровград Димитър Русев. Те споделиха пред младите хора кое ги е вдъхновило за избора на професия и опита си на библиотекар, театрал и музикант. Тримата разказаха за малките стъпки, които правят в работата си всеки ден, за да поддържат искрата на будителството сред младите хора и в своя професионален екип. Съвременен будител е този, който обича своята професия, има стремеж към новаторство и красота в работата си, и предава вдъхновението си на младите, споделиха специалните гости.