Ученици от ПМГ се запознаха отблизо с услугите и фонда на библиотеката

Образователно посещение в Градска библиотека „Пеньо Пенев“ осъществиха ученици от димитровградската ПМГ „Иван Вазов“. Гимназистите проведоха час на класа сред книгите и се запознаха отблизо с фонда и услугите на най-големия съвременен информационен, образователен и културно-просветен център в община Димитровград. Групата бе посрещната от директора на библиотеката г-жа Валентина Терзиева, която прикани младите хора през свободното си време да идват в библиотеката и да се възползват от удобствата и разнообразните услуги, които предлага тя.

Опознавателната обиколка на 14-годишните вазовци започна от Детския отдел, където повечето от тях са посещавали като редовни читатели от малки. Винаги сте добри дошли тук, независимо, че от догодина вече ще вземате книги за възрастни, прикани децата главния библиотекар Светла Билярска. След това групата се отправи към Заемна за възрастни, където библиотекаря Десислава Кемилева ги запозна с богатия фонд от отраслова и художествена литература. Учениците се запознаха със спецификата на подредбата на книгите в Заемна, което ще им помогне сами да се ориентират в бъдеще. След кратка почивка в къта за тийнейджъри, гимназистите бяха запознати с възможностите, които библиотеката предоставя за безплатно ползване на интернет, компютри и на образователния сайт „Уча.се“ в голямата читалня.