Библиотеката осигури забавна и образователна ваканция за децата

Наситена с образователни и творчески инициативи „Занимателна ваканция”, проведе Градска библиотека „Пеньо Пенев” в Димитровград с десетки деца през месец август. За поредна година малките ни приятели от общината и гостуващи от страната и чужбина, се включиха в лятната програма на библиотеката и сформираните клубове „Занимателно четене“, „Немски език“, „Art Аttack работилница“, „Обичам Димитровград“ и „Творческо писане“. Разнообразните и полезни занимания отново бяха посрещнати с голям интерес от децата и в рамките на програмата отчетохме над 700 посещения.

Занимателната ваканция предложи на малчуганите от първи до четвърти клас инициативи, в които те усъвършенстваха уменията си по четене, стимулираха своята креативност в приложното изкуство, получиха начална подготовка по немски език и обогатиха знанията си за историята на Димитровград. За по-големите читатели библиотеката организира пилотно курс по творческо писане, в което децата подобриха своята грамотност и създадоха приказки като истински бъдещи писатели.

Благодарим на всички млади приятели участници в лятната ни програма! Очакваме ви отново следващото лято!