Градска библиотека „Пеньо Пенев“ стартира реализацията на международен проект

Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград стартира реализацията на международен проект Advancing Digital Empowerment of Libraries in Europe (ADELE) по програма „Еразъм+“. Партньори в проекта са библиотеки и организации от Ирландия, Белгия, Италия и България, активни в образованието на възрастни в различни аспекти.

Проектът Advancing Digital Empowerment of Libraries in Europe (ADELE) има за цел да насърчи прехода в използването на цифрови технологии и цифрови компетенции в библиотеките в областта на неформалното образование за възрастни. Основната цел на проекта е да се проектира и тества безплатен и адаптивен уеб базиран инструмент за самооценка, който да помогне на библиотеките (мениджмънт, персонал и потребители) да обмислят как библиотеката използва цифровите технологии и да оценят своята цифрова готовност.

Проектът трябва да приключи през 2024 година.