ПОКАНА ЗА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ

Начална пресконференция по проект „Нови възможности за съхранение и достъп до културно-историческото наследство на Димитровград“ на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ ще се проведе на 30 август 2022 г., от 10:30 часа на адреса на Библиотеката: Димитровград, ул. „Св. Климент Охридски“ № 7. Проектът се реализира по „Програма за възстановяване и развитие на държавни, регионални и общински културни институти“, с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“.

Ще бъде представена подробна информация за целите и дейностите, които ще се изпълняват по проекта, който е с продължителност 10 месеца.

Проектът има за цел въвеждане и работа с високи технологии, предвижда изпълнение на дейности по дигитализиране на културни обекти, създаване и публикуване на дигитално съдържание, изграждане на капацитет за работа в онлайн среда, което ще подобри възможностите на библиотеката да реагира на кризисни предизвикателства.