Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград спечели пореден проект

Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград спечели проект по Програма за възстановяване и развитие на държавни, регионални и общински културни институти на Национален фонд „Култура“. Проектът е иновативен за библиотеката и цели дигитализация на книжни носители и културни обекти, създаване и публикуване на дигитално съдържание, изграждане на капацитет за работа в онлайн среда и др. С отпуснатото  финансиране по проекта ще бъде закупен професионален скенер, с който ще се дигитализират над 600 страници от вестник „Строим Димитровград“ и оригинални документи от фонда на Исторически музей – Димитровград.

„Въвеждането на високи иновативни технологии и придобиването на нови компетенции за работа с тях е добра среда за устойчивост, развитие и надграждане дейностите в библиотеката. Това ще ни позволи да бъдем съвременни и да можем реагираме на бъдещи кризисни предизвикателства. Димитровградската библиотека разполага с уникални издания и богат фонд, който с проекта ще можем да покажем на по широката общественост, като същевременно го съхраним за бъдещето“, коментира директора на библиотеката г-жа Валентина Терзиева.

Заложено е проектът да бъде изпълнен в рамките на няколко месеца.