10-годишната Габриела Вълчева спечели „Книжното предизвикателство“ за деца

10-годишната Габриела Венциславова Вълчева е първата читателка на Детския отдел в Градска библиотека „Пеньо Пенев“, която спечели обявеното „Книжно предизвикателство“ за деца. За броени месеци ученичката от СУ „Любен Каравелов“ – Димитровград прочете 15 книги по зададените от нас категории. Заглавията, които тя си подбра от богатия фонд на Детския отдел, за да изпълни предизвикателството, са: „S.O.S нова учителка“, „Изгубен“,  „Българ“, „Животните избират президент“, „Родино мила“, „S.O.S нова учителка“ (1994), „Minecraft“, „Български народни приказки с игри и предизвикателства“, „Тайните на Стефи“, „Да се запознаеш с птиците“, „Езоп“, „Опасни динозаври“ и три книги от поредицата Дневникът на един Дръндьо.

Габи е редовна наша читателка, интересува се от всички интересни неща и много обича животните. За своето усърдие над книгите, тя получи награда от директора на библиотеката г-жа Валентина Терзиева, а първи я поздрави библиотечния ни хамстер Хари. Пожелаваме на Габи още много нови приключения през ваканцията!