Ученици от СУ „Л. Каравелов“ дариха книги на библиотеката, проведоха забавен урок

Деветокласници от СУ „Любен Каравелов“ с ръководител Магдалена Иванова направиха изненадващо дарение от книги на Градска библиотека „Пеньо Пенев“ – Димитровград. Учениците посетиха днес най-голямото книжовно и информационно средище в общината, за да се запознат отблизо с различните отдели и богато разнообразие от услуги и литература, които библиотеката предоставя на своите потребители.

В ролята на техен гид бе главния библиотекар Светла Билярска, която подробно разясни на каравеловци ползите и предимствата от това да си читател на библиотеката и да получаваш достоверна, проверена и актуална информация в различни области.

Гостуването на младежите се превърна в забавен час, в който те разгледаха Заемна за възрастни и читалните, разпуснаха в тийн къта, разгледаха разнообразна литература в читалня „Хуманитарни, точни и приложни науки“ и дори посвириха на пиано.