Щастливи сме да обявим, че учениците от Vа клас в СУ „Любен Каравелов“ Ангел Трандев, Даниел Добрев и Мария Вълчева станаха победители в регионалния кръг на националния конкурс „Приказка под маската“, съорганизатори на който са Градска библиотека „Пеньо Пенев“-Димитровград заедно с Народна библиотека – Пловдив и регионалните библиотеки в Кърджали, Силистра, Смолян, Стара Загора и Ямбол.

Мотивирани от учителя си по български език и литература Даниела Петрова, всеки написа в съвременен вариант класическа приказка, съответно „Грозното патенце“, „Трите прасенца и болният вълк“ и „Червената маска“. Спазвайки регламента на конкурса творбите им бяха с отворен край, което ги класира за националния кръг на конкурса.