Почитатели на Ивелина Радионова препълниха библиотеката при представяне на романите ѝ

Писателката Ивелина Радионова представи своето творчество и най-новия си роман „До Боянския майстор” в Градска библиотека „Пеньо Пенев” в навечерието на 24 май. Нейни почитатели и приятели препълниха зала „Снежана Янева”, нетърпеливи да се срещнат с любимата си авторка. Като пътешествие с Машина на времето Ивелина Радионова презентира своите книги, срещайки гостите си с различни литературни герои и сюжети, написани из под нейното перо.

Увлекателният разказ за Търновската царица и Боянския майстор бе изпълнен с исторически сведения и факти, които писателката е открила в своите проучвания преди написването на романа. Тя провокираше присъстващите в залата с въпроси как се развива действието в романа и защо героите й постъпват така. Това е 13-та книга, която издава Ивелина Радионова. Романът завладява със своята превратност, умело и деликатно преплел българска история и личните съдби на героите. Любов, омраза, подлост, жертвоготовност и жестокост, се така преплитат неочаквано и вълнуващо, докосвайки умовете и сърцата на читателите.