Писателката Мария Донева гостува на димитровградски ученици в библиотеката

Интригуваща и увлекателна среща с писателката, поетеса и преводач на детски книжки Мария Донева имаха днес в Лятната читалня на библиотеката ученици от димитровградските училища ОУ „Ал. Константинов” и СУ „Л. Каравелов”. Как и защо се пише стихотворение за чорапи? Какво е специалното на поезията и защо се пише кратко? Кое е интригуващото в приказките за принцеси и дракони? Това бяха част от въпросите, на които Мария Донева даде отговори пред своите млади почитатели по забавен начин. Те я зарадваха с много аплодисменти, искрени усмивки и рецитал, който детската писателка изслуша с голям интерес.

Мария Донева е от Стара Загора. Била е учител по български език и литература, а днес е известен български автор на стихове и книги за деца. Работила е като драматург по различни програми за арт-терапия с деца и възрастни с увреждания. Печелила е множество литературни награди. Превежда книгите на Джулия Доналдсън.

Само една чувствена, нежна и хармонична душа, може да напише толкова красива, ритмична и музикална поезия.