Библиотеката получи дарение с нови книги от младши посланиците на ЕП от ПМГ

Днес, 4 май 2022 г., младши посланиците на Европейския парламент от димитровградската ПМГ „Иван Вазов”, дариха на Градска библиотека „Пеньо Пенев” 20 нови книги, отличени през последното десетилетие с Наградата на Европейския съюз за литература. Тези книги досега на са били в фонда на библиотеката. Средствата за закупуване на книгите са събрани в седмицата преди Световния ден на книгата и авторското право (23 април) чрез проведен от младши посланиците благотворителен базар в гимназията. Инициативата е част от дейностите на учениците в рамките на програмата „Училища посланик на Европейския парламент”.

Специални благодарности към младите хора, изказа директора на библиотеката г-жа Валентина Терзиева и екипа библиотекари, които приеха новото дарение.