Състезание по четене проведоха второкласници от ОУ „П. Славейков” в Библиотеката

Изключително оспорвано състезание по четене проведоха учениците от ІІ„б” клас на ОУ „Пенчо Славейков” с класен ръководител Генка Славова в Библиотеката днес. Децата мериха сили в изразителен прочит на стихове на известни български поети, сред които и патрона на училището, към който малките славейковци засвидетелстваха уважение в навечерието на патронния си празник, 27 април.

Победителите от съревнованието в прочита на стихове продължиха в състезание по четене на приказки. Останалите техни съученици имаха за задача да нарисуват рисунка по стихчетата, които бяха чели.

Комисията от библиотекари бе изключително затруднена при журирането на участниците. Те поставяха оценки „цвете”, „пчеличка” и „слънце”.

В края на надпреварата 8 деца получиха награди от Библиотеката за отличното си представяне, а за всички получиха грамоти за участието си в Националния маратон на четенето.