Второкласници се състезаваха по четене, 7 с награди от Библиотеката

Състезание по четене на приказки проведоха днес учениците от ІІ„б” клас на ОУ „Алеко Константинов” с класен ръководител Марияна Стоянова в Библиотеката. Децата се надпреварваха за най-бързо и най-изразително четене в рамките на една минута. Времето на участниците се засичаше с хронометър от комисия, съставена от библиотекари, която следеше спазват ли се критериите и правилния прочит на творбите.

Непознатите текстове от книгите не затрудниха малките алековци. Те запазиха самообладание и показаха концентрация при прочита на приказките. Всички участници в състезанието бяха отличени с грамоти от директора на Библиотеката г-жа Валентина Терзиева, а най-добре представилите се седем деца получиха като награди детски книги.

Състезанието е част от проявите на Библиотеката, организирани в рамките на Националния маратон на четенето, който продължава до 23 април – Световен ден на книгата и авторското право.