Малчуганите от детска градина № 4 „Радост” се включиха в Маратона на четенето

Богатата програма на Градска библиотека „Пеньо Пенев” за Националния маратон на четенето продължи днес с гостуване на малчуганите от детска градина № 4 „Радост”. Във вълшебния свят на приказките ги въведе директора на библиотеката г-жа Валентина Терзиева. Децата с интерес изслушаха „Аладин и вълшебната лампа”, „Сладката каша” и „Принцът жабок”. Прочитът предизвика оживени разговори сред тях и те се надпреварваха да коментират и осмислят какви са поуките от приказките за всеки един от героите. Малчуганите споделиха и други истории и приключения с приказни герои като Червената шапчица, Рапунцел, Снежанка, Пепеляшка, които познават от заниманията в детската градина.

Малките гости ни зарадваха с рецитал за буквите, книжките и България, който бяха подготвили специално за своето първо посещение в библиотеката. След това те организирано посетиха Детския отдел, където с интерес разгледаха още книжки и голямата географска карта на света.