Коледен благотворителен базар в библиотеката

С коледно настроение и много позитивни емоции бе открит Коледния благотворителен базар на сурвачки в помощ на малката Радост Дукова от Димитровград. Коледният празник, вдъхновен от добротворчеството в духа на Рождество Христово, събра десетки димитровградчани в лятната градина на библиотеката снощи. Каузата да сбъднем мечтата на момиченцето да проходи, обедини местната общност и организаторите от четирите културни институции – Градска библиотека „Пеньо Пенев“, Исторически музей, ОП „Детски и младежки център“ и ОДТ „Апостол Карамитев“. Събитието уважи и кметът на община Димитровград г-н Иво Димов, който поздрави присъстващите за тяхната съпричастност в благородното начинание, и отправи пожелания за пълноценни и топли коледно-новогодишни празници. Кметът връчи и първите награди на победителите в конкурса за изработка на сурвачки, в който тази година се включиха димитровградски семейства.

Видео от събитието може да гледате в YouTube канала ни.