Деца от ОУ „П. Славейков” празнуваха 1 юни с концерт в библиотеката

Първокласници и второкласници от ОУ „Пенчо Славейков” отпразнуваха с концерт в библиотеката Международния ден на детето – 1 юни. За малчуганите специално свириха  музикантите от Забавно-духов оркестър – Димитровград с диригент Митя Йорданов. Димитровградските музиканти създадоха изключително празнично настроение за детския празник със специално подбрания си репертоар.

Децата се забавляваха с песнички от любими детски филми – https://www.youtube.com/watch?v=cFaRYwglGfU.

Те се запознаха отблизо с музикалните инструменти, които са задължителни за работата на всеки оркестър. Пред малчуганите бяха представени кларнет, саксофон, тромпет, китара, барабани, пиано и др. Оказа се, че повечето от инструментите те вече познават и свързват с любими техни анимационни герои.

В края на концерта децата подариха на музикантите ръчно изработен от тях плакат, на който са изобразили различните инструменти на оркестър начело с диригента.

За забавното настроение на децата се погрижи и жонгльора Петко Моторетко, който заплени детските сърца с уменията си да хваща кегли и да кара цирково колело.

Празникът завърши с кръшно българско хоро в голямата читалня на библиотеката.