Празник на буквите честваха първокласниците от ОУ „П.К. Яворов” с библиотекари

Празник на буквите проведоха днес за първокласниците в димитровградското ОУ „Пейо Яворов” библиотекарите на Градска библиотека „Пеньо Пенев”. Децата показаха изученото от буквара за българската азбука и вече могат да пишат всички букви.

Първокласниците демонстрираха пред учители и директора на училището наученото през учебната година по забавен начин с игри и интересни състезания, организирани от библиотекарите Светла Билярска и Златина Тодорова. Учениците показаха отлични познания за буквите и демонстрираха умения да съставят думи от разбъркани срички, да решават кръстословици, да съчетават различни думи от цветни кубчета и др.

Първолаците с интерес разгледаха и нови подходящи за възрастта им книжки, които могат да се заемат от Детския ни отдел. Малчуганите получиха безплатна регистрация и вече са наши читатели. Празникът се проведе в чест на 1 юни – Деня на детето и по повод предстоящото приключване на първата им учебна година в ОУ „П.К.Яворов”.