Ученици от ПМГ „Иван Вазов” се запознаха отблизо с библиотеката в Маратона на четенето

Деветокласници от ПМГ „Иван Вазов” с класен ръководител Катя Атанасова гостуваха на Градска библиотека „Пеньо Пенев” днес. Повод за визитата бе днешния патронен празник на училището, инициативата „Маратон на четенето” и отбелязването на Световния ден на книгата и авторското право – 23 април.

При обиколката си учениците с интерес разгледаха редките и ценни издания на библиотеката и се запознаха с всички отдели на най-големия културно-информационен и просветен център в община Димитровград. Най-много време младите хора отделиха на зала „Снежана Янева” (читалня „Хуманитарни, точни и приложни науки”), която разполага с богат справочен фонд. В нея учениците се запознаха с интересни факти от енциклопедии и атласи, и попиваха знания от справочници и друга научна литература. Най-голям интерес сред деветокласниците предизвикаха книгите от областта на автомобилостроенето, архитектурата, физиката, географията на България и дестинации от цял свят.