ДИМИТРОВГРАДЧАНИ ЧЕТАТ ПОВЕЧЕ, ХВАЛЯТ СЕ ОТ БИБЛИОТЕКАТА

Източник: izvestnik.info

Успешна 2017 година с увеличение на броя на посещенията – 23750, отчете Градска библиотека „Пеньо Пенев“, хвалят се оттам.

Библиотеката става все по-притегателно място за хората от всички възрасти. Подобрените условия, след приключването на продължилия почти година основен ремонт през 2016 година, води до засилен интерес към библиотечните услуги от страна на потребителите, коментират библиотекари.

През изминалата година са реализирани над 50 събития, насочени към потребителите от всички възрасти: разнообразни инициативи за деца и ученици за промотиране на книгите и четенето; срещи с автори и професионалисти, прожекции на филми и много други. На страницата си във Фейсбук от институцията изброяват още проведени събития, обучения, въведени услуги. В заключение, благодарят и на своите дарители, благодарение на които се попълни фонда с 452 тома книги, на стойност над 5000 лева.