Жени Лечева представи книга за деца в Димитровград

Източник: http://dgnews.eu/

Жени Лечева представи книга за деца в Димитровград

Детската си книга „Тайният ключ или приключенията на Тит и Ярмина” представи Жени Лечева в Димитровград. Младата писателка гостува в димитровградската библиотека „Пеньо Пенев”, а публиката бяха ученици от СУ „Любен Каравелов” и ОУ „Ал. Константинов”. Събитието съвпадна със стартиралата от днес Национална библиотечна седмица, която се провежда до 17 май под надслов „Книгите са само началото…“.

Малките димитровградчани бяха заинтригувани от книжката и историите в нея и нейните приказни герои. Главният от тях е момчето Константин. Авторката сподели, че илюстрациите в книгата са лично нейно дело. Премиерата на книжката стартира с видео презентация на творбата.

Жени Лечева и нейната творба бе представена от главния библиотекар Светла Билярска, която в синхрон с приказката се бе маскирала като елф. Срещата с писателката премина много емоционално за децата.